“Рилски” изпусна лидера “Миньор”, пак проблеми с пернишките фенове

– Бихме „Героя” и продължаваме за купата на Аматьорската лига

Късметът обърна гръб на „Рилски спортист” в поредна среща от Югозападната Трета лига през сезона. Самоковци изиграха силен мач срещу лидера „Миньор” /Перник/, но в крайна сметка загубиха домакинството си на 28 септември с 0:1.
Единственото попадение в срещата отбеляза нападателят на гостите Калоян Йосифов, който намери отлично топката при една наглед безобидна ситуация в 76-ата минута и с мощен диагонален удар разстреля Стилиян Бонев. Преди и след това вратарят ни се намеси решаващо в три ситуации, като паказа завиден рефлекс и парира няколко удара от близка дистанция.
Нашите момчета също имаха своите възможности, но крилото Йордан Тодоров и нападателите Костадин Аджов и Кольо Чахов бяха спрени на няколко пъти от стража на „Миньор” Даниел Леонтиев, чието име привържениците на „жълто-черните” възпяха в края на срещата.
Именно с пропътувалите 85-километровото разстояние от Перник до Самоков около 100 ултраси бяха свързани и по-напрегнатите моменти през втората част. Наред с иначе впечатляващата подкрепа за своите любимци, гостуващата агитка не спря да обижда противниковите футболисти и зрители, а на всичкото отгоре в края на мача подпали тревата пред своя сектор. Баталните сцени продължиха и с чупенето на около 20 седалки от кокетния стадион „Искър”, но все пак не се стигна до миналогодишните сцени, когато двете агитки влязоха в ръкопашна схватка…
На трибуните също бе доста интересно. Рамо до рамо дербито изгледаха собственикът на елитния „Локомотив” /Пловдив/ и наш земляк Христо Крушарски, депутатът Валентин Милушев и легендите на „Левски” Георги Иванов-Гонзо и Георги Чиликов. Въпреки демонстрираното приятелство на трибуните, долу – на терена, синовете на бившите нападатели на националния отбор воюваха един срещу друг. Александър Иванов вече се утвърди в халфовата линия на „Рилски”, а Павлин Чиликов бе основен стълб в отбранителния вал на „Миньор”.
„Р. спортист”: Бонев, Крумов /88-Митев/, Колев, Ив. Иванов, Янков /85-Йорданов/, Рогозански, Младенов, Ал. Иванов, Тодоров, Чахов /80-Шопов/, Аджов.
Загубата свлече самоковския отбор на незавидното 15-о място в класирането с едва 6 точки – една повече зад последния – „Балкан” /Ботевград/. В следващия кръг възпитаниците на треньора Петър Аджов гостуват на приятната изненада „Кюстендил” в събота, 5 октомври, от 16 ч.

х х х

“Рилски спортист” надигра “Сливнишки герой” с 10:9 (1:1 в редовното време) в мач от турнира за Купата на Аматьорската лига. Точен за нашите бе десният бек Калоян Янков в 79-ата мин., а гостите изравниха 3 минути по-късно. После нашите показаха по-голямо самообладание при изпълнението на дузпите. В следващия етап от надпреварата самоковци ще спорят със “Спортист” (Своге). Двубоят е в сряда, на 9 октомври, от 16 ч. на ст. “Искър”.