“Рилски” мина през “Берое” и продължава да държи уверено първото място в НБЛ

Добрата форма на “Рилски спортист” намери отражение при поредния успех на самоковския състав, който днес надигра като домакин с 96:88 “Берое” /Стара Загора/.
Високо резултатна първа четвърт – 27:27, остави зрителите в залата без дъх. Истински рецитал на баскетболистите на Людмил Хаджисотиров беляза втората част, която завърши при разгромното 30:12 в тяхна полза.
Домакините качиха аванса си на повече от 20 т. след антракта и сякаш си помислиха, че двубоят е приключил. Това можеше да им изиграе лоша шега, тъй като “зелените” се вдигнаха на щурм и малко преди края стопиха пасива си на едва 3 т. Гостите обаче не успяха да стигнат до така желания от тях обрат и допуснаха седма загуба в шампионата. “Рилски спортист” пък е на точно обратния полюс. Самоковци продължават да са лидери в Националната баскетболна лига с актив от 10 победи от 13 мача.
Дерек Райт затвърди възходящата линия на изявите си като стана най-резултатният състезател на “Рилски” с 23 т., към които добави и 7 асистенции. Мартин Маринов също блесна с 21 пункта, а Травис Тейлър изригна с “дабъл-дабъл” от 18 т. и 15 борби. Йордан Бозов пък напомни за себе си с 16 т., влизайки от резервната скамейка.
Майк ДиНуно от “Берое” се отличи с невероятните 11 тройки и завърши с общо 38 т., докато националът Александър Янев се отчете с 20 пункта.
В следващата седмица се задават два сблъсъка между “Рилски” и “Ямбол”. Първо – в сряда, 17 януари, от 18 ч. самоковци посрещат тима от Града под Бакаджика с аванс от 6 т. в мач-реванш от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Три дни по-късно – в събота, 20 януари, отново от 18 ч. двата тима ще се срещнат в зала “Диана” в Ямбол в двубой от 15-ия кръг на вътрешното първенство.
“Рилски спортист”: Райт 23, Маринов 21, Тейлър 18, Георгиев 8, Джетър /Бозов 16, Равънел 8, Иванов 2/.