“Рилски” няма спирка, разгроми и “Куманово” в Македония!

Победната серия на “Рилски спортист” продължи и в съседна Македония! Снощи самоковци сразиха “Куманово” с 96:80 и наредиха шест поредни успеха в Балканската лига и Националната баскетболна лига на България. Ако успеят да победят в следващите си две срещи, то възпитаниците на Людмил Хаджисотиров ще изравнят клубния рекорд за най-много последователни победи – общо осем, постигнат през 2012 г.
Мачът в Кумановo се разви по вкуса на самоковци, които поведоха с двуцифрен аванс в резултата още през първата част. Домакините надигнаха глава и до края на полувремето намалиха пасива си на едва 4 т. Те бяха застигнати обаче от истинска вихрушка в третия период, оказал се решаващ за крайния изход от двубоя и спечелен от българския тим с 31:15.
За “Рилски” най-добре се представиха обичайните заподозрени от началото на сезона. Травис Тейлър бе най-резултатен с 20 т., а сънародникът му от САЩ Шелдън Джетър бе най-полезен със 17 пункта, 7 борби и 3 отнети топки. Златин Георгиев пък завърши срещата с 14 т. и 7 асистенции. Приличен повторен дебют за “Рилски” направи привлеченият през миналата седмица американец Еван Равънел, записал 10 пункта за 16 мин. на паркета.
“Рилски спортист”: Тейлър 20, Джетър 17, Георгиев 14, Райт 11, Бозов 10 /Равънел 10, Маринов 8, Иванов 3, Франсис 3, Маринчешки, Васов, Гелов/.