„Рилски” разби „Ботев” /Ихт/ с 3:0 в последната контрола преди сезона

С положителен актив от 3 победи, едно равенство и една загуба завършиха футболистите на „Рилски спортист” серията от контролни срещи преди началото на сезона в Югозападната Трета лига. В последната си проверка възпитаниците на Петър Аджов разгромиха с класическото 3:0 съседите от „Ботев” /Ихтиман/ на 5 август.
И в този мач се видя, че „Рилски” е коренно различен отбор, когато в игра е мощния централен нападател Петко Петков. Именно той бе свързан с всички опасности пред противниковата врата. В 13-ата мин. Петков бе повален встрани от наказателното поле на гостите, а от последвалото центриране на Виктор Младенов се възползва Тихомир Крумов, който с летящ плонж и силен удар с глава откри резултата. 10 мин. по-късно Петков покачи на 2:0 след като бе изведен сам срещу противниковия страж. Малко по-късно нов пробив на тарана завърши с прострелно подаване към точката на дузпата, откъдено Денис Йорданов нацели гредата.
В следващите минути ихтиманският състав се посъбуди и на свой ред създаде опасности пред Марио Райчев. Екзотичният страж спасяваше каквото може, а на два пъти и гредите му се притекоха на помощ.
Точка на спора през втората част сложи Йордан Йорданов, разписал се с техничен удар за 3:0.
Почти цял мач игра крилото Божидар Шопов. Той е родом от Самоков, но в продължение на няколко години бе част от школата на „Чавдар” /Етрополе/.