„Рилски” спечели редовния сезон на Балканската лига след успех над лидера в Македония

Снимка: Пламен Лобутов, архив

Макар и без претърпялия операция капитан Йордан Бозов „Рилски спортист” успя да спечели редовния сезон на юбилейното десето издание на Балканската лига. В директна битка за първото място самоковци сразиха в изключително драматичен мач „Блокотехна” като гост в Гевгелия с 85:84. Така те си върнаха на македонците за домакинското поражение по-рано през сезона и оглавиха класирането преди финалната четворка на надпреварата. В нея ще участват освен двата гореспоменати отбора и победителите от четвъртфиналните квалификационни плейофи „Левски Лукойл” – „Тирана” и „Академик” /Пд/ – „Башкими” /Косово/.
Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров имаха макар и минимална преднина през по-голямата част от двубоя с „Блокотехна”. В края на сблъсъка домакините осъществиха силна серия и излязоха напред с 1 точка. Зверска забивка на атлетичния Травис Тейлър обаче сложи точка на спора.
Трима американци бяха в основата на успеха на самоковския състав. Гардът Дерек Райт отбеляза 23 т. и даде 7 асистенции, Тейлър добави 19 пункта, а Еван Равънел завърши с 16 т. и 6 борби. Приятно впечатление с играта си остави и младокът Мирослав Васов, който се отчете с 6 т. и 7 борби за 22 мин. на паркета.
Следващият мач за „Рилски” ще бъде при домакинството на „Черно море” за Националната баскетболна лига в неделя, 18 март, от 18.30 ч.