„Рилски спортист” би „Академик Бултекс 99” /Пд/ и за Балканската лига

Десета победа в редовния сезон на Балканската лига записа „Рилски спортист”. Снощи носителите на Купата на България надвиха с 92:85 „Академик” /Пд/ в българското дерби от програмата на 13-ия кръг на регионалната европейска надпревара.
Пловдивчани загатнаха в началото, че отново са способни да си тръгнат с победа от Самоков, както бе и в първия полуфинал от турнира за Купата на България. Гостите осъществиха силна серия и поведоха с 25:13 в първата четвърт. Още до почивката обаче домакините обърнаха развоя на мача и се оттеглиха с аванс от 4 т. при 47:43. Играта кош за кош продължи до края на мача, когато точка на спора с хубава тройка сложи гардът Мартин Маринов.
Травис Тейлър бе най-резултатен за „Рилски” с 25 пункта. Другият център Еван Равънел завърши с „дабъл-дабъл” от 19 т. и 11 борби. Мартин Маринов добави 16 пункта, а Шелдън Джетър се отчете с 11 т.
„Рилски спортист” дели първото място в Балканската лига с македонския „Блокотехна” /Гевгелия/ с актив от по 10 победи и 1 загуба и е сигурен участник във финалната четворка. В последния кръг на турнира самоковци гостуват именно на „Блокотехна” на 14 март, сряда, от 19.30 ч., в директен сблъсък за първото място.
„Рилски спортист”: Тейлър 25, Маринов 16, Джетър 11, Райт 9, Георгиев 6 /Равънел 19, Маринчешки 6, Иванов, Франсис, Васов/.