“Рилски спортист” завърши 2017 година с победа над “Академик Бултекс 99” /Пловдив/

“Рилски спортист” подари на привържениците си хубава победа над “Академик” /Пд/ с 97:89 при днешното си домакинство и завърши календарната 2017 г. с важен успех над един от преките си конкуренти за челните места в Националната баскетболна лига.
Самоковци започнаха по-добре двубоя и след първите десет минути водеха с 28:24. Те запазиха минималната си преднина до голямата почивка. След нея пловдивчани заиграха по-добре и преди последната част на двубоя водеха с една точка при 70:71. Състезателите на Людмил Хаджисотиров обаче се посъбудиха и решиха нещата в своя полза, за да запишат осма победа от 11 мача в първенството. Така “Рилски” си гарантира място на върха на таблицата и ще посрещне новата 2018 г. като лидер в класирането, но и с мач повече от “Лукойл Академик” и “Балкан”.
Американецът Еван Равънел изигра изключителен двубой и реализира 29 т. за 22 мин. на паркета. Сънародникът му Дерек Райт се отличи с “дабъл-дабъл” от 20 пункта и 11 асистенции, а Йордан Бозов и Мартин Маринов добавиха съответно 17 и 16 т.
Много добре за гостите се представи юношата на “Рилски” Адриян Секулов, завършил срещата с 13 т., 6 борби и 4 асистенции.
Следващата седмица – в събота, 6 януари, от 18 ч. “Рилски спортист” гостува на непознаващия вкуса на победата тим на “Спартак” в Плевен.
“Рилски спортист”: Райт 20, Бозов 17, Маринов 16, Тейлър 7, Джетър 2 /Равънел 29, Маринчешки 4, Иванов 2, Франсис/.