„Рилски спортист” катастрофира в Сандански на старта на втория полусезон

„Вихрен” нанесе най-тежката загуба на „Рилски спортист” от началото на сезона. Санданчани се наложиха с категоричното 4:0 при домакинството си на 24 февруари в първия кръг за календарната 2018 г. и общо 18-и от началото на сезона.
Резултатът обаче не отговаря на играта на двата тима. Самоковци се държаха напълно равностойно в първите 45 минути, в които гол не падна. В началото на второто полувреме „зелено-белите” заиграха по-офанзивно и още в 48-ата мин. откриха от дузпа чрез Антонио Ласков. Домакините се възползваха от психологичното си предимство и до края на мача отбелязаха още три попадения, дело отново на Ласков и на звездите Даниел Пехливанов и Владислав Златинов. Новият вратар на „Рилски” Едуард Мечикян пък няма да запомни дебюта си с добро, тъй като можеше да се намеси по-добре поне при два от головете.
Друга неприятна новина за треньорския щаб на самоковци е контузията на защитника Иван Иванов, напуснал принудително през първото полувреме, след като бе ударен с коляно в бъбреците от противников футболист.
Повторен дебют за тима ни записаха нападателят Костадин Аджов и крилото Доменик Аврамов, а за сефте „оранжевата” фланелка облякоха новите попълнения Мартин Михайлов и Кристиян Кръстев.