„Рилски спортист” наказа и „Спартак” /Пл/ у дома с 84:54

“Рилски спортист” надигра с категоричното 84:54 „Спартак” в домакинството си на плевенчани на 28 октомври в мач от 4-ия кръг на Националната баскетболна лига.
Самоковци започнаха ударно мача и още през първата част направиха двуцифрена разлика в резултата – 21:9. Последваха два равностойни периода преди възпитаниците на Людмил Хаджисотиров отново да влязат в оптимален ритъм и да съкрушат гостите с 27:10 в последната четвъртина.
Златин Георгиев и резервата Самуел Франсис бяха най-резултатни за домакините, отбелязвайки по 16 т. 13 пункта срещу бившия си отбор вкара Димитър Маринчешки, а с 12 т. завърши капитанът Йордан Бозов.
В игра за „Спартак” в края на мача се появи Георги Кучков, който се състезава и за дублиращия състав на „Рилски спортист” в западната „А” група.
Самоковският състав заема второто място във временното класиране с по две победи и загуби, но има и мач повече от някои от конкурентите си.
„Рилски спортист”: Георгиев 16, Бозов 12, Тейлър 8, Джетър 8, Райт 4 /Франсис 16, Маринчешки 13, Маринов 5, Иванов 2, Васов, Гелов/.
В следващия кръг „Рилски” гостува на „Берое” в Стара Загора в събота, 4 ноември, от 18 ч. След това пък – в сряда, 8 ноември, нашите момчета гостуват на „Академик” в Пловдив в мач от поредния кръг на Балканската лига.