“Рилски спортист” нокаутира “Чавдар” /Етрополе/ с красив гол в края

Хубава и важна победа с 2:1 постигна “Рилски спортист” при домакинството си в събота, 4 ноември, на “Чавдар” /Етрополе/.
Домакините бяха пределно мотивирани да добавят три точки в актива си и още рано-рано откриха резултата. Точен в 9-ата мин. бе Кольо Чахов, който вкара с глава след центриране отдясно. Ивайло Захариев можеше да удвои преднината на тима си миг по-късно, но вратарят на “Чавдар” поправи грешката си и спаси удара на Пиф. Малко по-късно и таранът Петко Петков се озова на изгодна ситуация за гол, но стреля в обсега на стража на гостите.
Етрополци показаха, че няма да се предадат и на свой ред сътвориха няколко опасности. Те бяха отразени от завърналия се след контузия под рамките на вратата на домакините вратар Марио Райчев.
В средата на втората част “червените” останаха с човек по-малко на терена, тъй като Александър Събев получи втори жълт и респективно червен картон за задържане на Петков. Устремът на гостите обаче не спря и те стигнаха до изравнително попадение в 82-ата мин. след кратко разбъркване в наказателното поле на “Рилски”.
Това обаче не бе всичко в мача, драмата тепърва предстоеше. В последната минута на редовното време резервата Мартин Илиев получи подаване по десния фланг на нападението на “Рилски”, а неговия моментален опит да центрира от въздуха се трансформира в страхотно попадение във вратата на слисания вратар на етрополци.
Със спечелените 3 пункта възпитаниците на Венцислав Арсов изпревариха опонента си в тази среща и се изкачиха на 10-о място във временното класиране с 18 т., докато “Чавдар” остана 12-и със 17 т.
В следващия кръг нашите гостуват на “Пирин” /Разлог/ в събота, 11 ноември, от 14 ч.