„Рилски спортист” оглави Националната баскетболна лига в дебюта на Боян Илиев

„Рилски спортист” надви с 98:75 „Черноморец” в Бургас на 12 октомври и оглави класирането в Националната баскетболна лига след изиграването на първите два кръга.
Изразителният успех донякъде лъже за начина, по който самоковци стигнаха до двете точки, тъй като те бяха догонващи през цялото първо полувреме на двубоя и след 20 минути игра изоставаха с 5 пункта при 45:50. Отлична серия от 8 безответни точки обаче вдъхна допълнително самочувствие на нашите момчета. Веднъж повели, те не погледнаха назад, а продължиха да надграждат върху преднината си, за да се поздравят с убедителната крайна победа.
Брендън Браун бе най-резултатен за гостите с 22 точки, а Тихомир Желев и Ксавиер Джонсън от титулярната петица добавиха 12 и 11 пункта. Игор Кесар влезе в игра от резервната скамейка след близо месец лечение на контузия и за 24 минути на паркета се отчете с 20 точки и 8 борби. В края на мача пък остана време за 16-годишния юноша Боян Илиев да ознаменува дебюта си за тима с първи кош от игра.
За домакините с по над 20 т. се отличиха американците Блейк Рейнолдс и Джамал Кинг.
„Р. спортист”: Браун 22, Желев 12, Джонсън 11, Бергстет 9, Георгиев 5 /Кесар 20, Хаджирусев 7, Васов 6, Бозов 2, Михайлов 2, Илиев 2, Попов/.
В следващия кръг възпитаниците на Людмил Хаджисотиров приемат „Акадамек” /Правец/ на 19 октомври, събота, от 18 ч.