„Рилски спортист” пропусна да накаже „Марек” в Дупница

Отборът на „Марек” прекъсна серията от две последователни победи на „Рилски спортист”. „Червените” повалиха своя опонент с 1:0 при домакинството си на 7 април на стадион „Бончук”. Дупничани стигнаха до трите точки след гол от дузпа на Николай Николов в края на първото полувреме. Тя бе отсъдена срещу вратаря Марио Райчев, повалил ненужно играч на домакините в своето наказателно поле.
Преди това пък Костадин Аджов пропусна отлични възможности да даде преднина на „Рилски”. Нападателят на два пъти остана очи в очи с противниковия вратар, но така и не успя да го преодолее. В средата на второто полувреме Аджов се откъсна напред, но в последния момент бе повален от Антонио Арсов. Това коства директен червен картон за защитника на „Марек”, но гостите не можаха да се възползват от численото си преимущество до края на мача.
Още утре пък нашите момчета излизат в поредно местно дерби. Възпитаниците на тандема Воин Войнов – Петър Аджов гостуват на съседите от „Ботев” в Ихтиман от 16 ч. в двубой от отложения преди време 22-и кръг.