„Рилски спортист” се добра в последната минута до 2:2 срещу „Беласица” с храбра игра

Футболният „Рилски спортист” показа, че вече не изпитва никакви притеснения при мачовете си извън Самоков. В събота възпитаниците на Петър Аджов изиграха поредния си стабилен двубой от началото на сезона и завършиха наравно – 2:2, при гостуването си на „Беласица”. Срещата обаче не се игра на Националната спортна база „Цар Самуил” в Петрич, а на стадиона в голямото съседно село Първомай, където предизвика голям интерес – над 500 привърженици преслидаха на живо действията на терена.
Домакините първи стигнаха до гол в 17-ата минута, когато се разписа Васил Тачев. Самоковци реагираха светкавично и след само 5 минути защитникът Иван Иванов изравни резултата. Владимир Кабранов отново изведе петричани напред в 64-ата минута. Това попадение изглеждаше достатъчно, за да осигури трите точки на „Беласица”, но в самия край на мача – в даденото от рефера продължение, отново защитник – Калоян Янков, вкара за крайното 2:2 и спаси от поражение отбора си.
Това бе пореде силен двубой за „Рилски” като гост. До този момент нашите момчета имат само една загуба извън Самоков – 1:4 от „Оборище” /Панагюрище/ в първия кръг на шампионата. Последва победа с 1:0 в регионалното дерби с „Марек” в Дупница и равенство 0:0 при гостуването на „Балкан” в Ботевград.
„Доволен съм от представянето на отбора, показахме добра игра и заслужено изравнихме в края. Лично мен най-много ме радва отборната и сърцата игра, себераздаването и борбеността на момчетата”, заяви треньорът Петър Аджов. Той разкри, че нападателят Костадин Аджов се е освободил от бизнес ангажиментите си и ще започне пълноценни тренировки с тима през тази седмица.
„Рилски спортист” заема 9-о място в класирането с актив от 8 точки. В следващия кръг самоковци приемат новака „Спортист” /Своге/ на ст. „Искър” на 15 септември, събота, от 17 ч.
Свогенци ще дойдат в Самоков с приповдигнато самочувствие след като в отминалия кръг спечелиха първата си победа за сезона при домакинството си на „Марек” /1:0/. „Спортист” обаче все още се намира в опасната зона, където са и другите два отбора, спечелили промоции от долната четвърта дивизя – „Надежда” /Доброславци/ и „Велбъжд” /Кюстендил/.
Групата ни вече има и нов лидер в лицето на „Хебър”. Пазарджиклии победиха „Чавдар” /Етрополе/ с 2:0 и се въпзолзваха от загубата на досегашния първенец „Пирин” /Разлог/ с 1:2 при визитата на „Балкан” в Ботевград.