„Рилски спортист” се опъна на лидера „Хебър”, головете на Аджов и Петков обаче не стигнаха

„Рилски спортист” загуби с 2:3 домакинството си на лидера „Хебър” /Пазарджик/ на 24 април.
Въпреки негативния резултат нашите момчета не играха никак слабо срещу убедителния лидер в Югозападната Трета лига. Още в началните минути на срещата двата тима пропуснаха по едно чисто положение. Първи откриха резултата гостите в 27-ата минута с изстрел отблизо на Атанас Велев. Голът обаче не стресна самоковци и десетина минути по-късно те изравниха. Петко Петков проби по дясното крило и пусна хитър пас към връхлитащия от задна позиция Костадин Аджов, който вкара от точката на дузпата за 1:1.
Домакините изненадаха съперника си с мощен натиск в началото на втората част, но вместо това гол падна в тяхната врата. Удар отблизо се спря в ръката на Калоян Янков, а съдията моментално посочи бялата точка. С безупречно изпълнение на дузпата Руслан Иванов отново даде преднина на пазарджиклии. Пак Иванов бе в основата и на третия гол за „Хебър” в 63-ата мин., когато след неговото подаване Атанас Велев отбеляза второто си попадение в мача с премерен удар от границата на наказателното поле – 1:3.
И това обаче не спря съпротивата на самоковския отбор. Петко Петков вкара дежурния си гол в 75-ата минута, когато остана за втори път сам срещу вратаря на „Хебър”. През последните 15 минути самоковци наложиха териториален натиск, но не успяха да се възползват от него.
Втората поредна злощастна загуба за „Рилски” остави отбора на осмо място в класирането, но вече с равен брой точки с деветия „Беласица”. „Хебър” пък увеличи преднината си на върха пред „Оборище” /Панагюрище/ на 9 точки.
В следващия кръг възпитаниците на Петър Аджов гостуват на „Банско” на 4 май, събота, от 18 ч.