“Рилски спортист” се справи с емоциите и надви “Академик” /Правец/

Носителят на Купата на България “Рилски спортист” се справи със съпротивата на подмладения състав на “Академик” /Правец/ само за една четвърт. Самоковци записаха 12-ата си победа в 17-ия си мач в Националната баскетболна лига, след като по-рано днес сразиха “студентите” у дома с 81:68.
Домакините започнаха мача доста лежерно и дори позволиха на “Академик” да спечели първата четвърт с 28:23. Гостите продължиха да играят равностойно и в следващите два периода и преди началото на решителните 10 минути изоставаха с едва два пункта при 59:61. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров обаче затегнаха редиците, допуснаха едва 9 точки в последната част и стигнаха до успеха с 81:68.
Треньорският щаб на “Рилски” даде малка почивка на най-изявените си състезатели в този двубой. Въпреки това Травис Тейлър записа 17 пункта за едва 14 мин. на паркета. Шелдън Джетър и Димитър Маринчешки добавиха по 12 т., а Еван Равънел и Мирослав Васов завършиха с 10 и 9 т.
Добрата новина за домакините бе завръщането в игра на центъра Денислав Вутев. Нова контузия обаче притесни клубното ръководство, тъй като гардът Дарин Иванов напусна принудително терена с болежки в коляното. В игра не се появи и капитанът Йордан Бозов, който през седмицата претърпя операция в София и все още не е известно колко време ще отсъства.
“Рилски спортист”: Тейлър 17, Джетър 12, Райт 8, Георгиев 7, Маринов 2 /Маринчешки 12, Равънел 10, Васов 9, Иванов 4, Франсис, Вутев, Гелов/.
В следващия кръг самоковският отбор гостува на “Черно море” във Варна на 18 март, неделя, от 18 ч.