“Рилски спортист” спечели битката, но не и войната срещу “Берое”

Носителят на Купата на България по баскетбол “Рилски спортист” напусна тазгодишното издание на надпреварата с високо вдигната глава. Самоковци спечелиха реванша от четвъртфиналите срещу “Берое” в Стара Загора с 87:80, но отпаднаха от надпреварата заради загубата си в първия мач с 67:78.
Началото на втория двубой между двата тима по нищо не предвещаваше последвалата драма. Домакините поведоха с 16 точки на почивката – 46:30, или общо с 27 пункта в двете срещи и вече предвкусваха лесно класиране напред. Не на това мнение бяха възпитаниците на Людмил Хаджисотиров, които наваксаха пасива си в третата част, а до края на мача геройски успяха да изравнят и общия резултат от двата сблъсъка. Гостите спечелиха редовните 40 мин. с 83:72, но паритетът от 150:150 в двава мача наложи да се изиграе продължение от 5 мин. В него “беройци” организираха блицкриг и след 8:4 в своя полза си осигуриха място в полуфиналите на надпреварата.
Тони Гуджино изигра един от най-силните си мачове в последно време и завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби. Гардът Юджийн Харис също бе на ниво с 20 точки, като записа най-резултатния си мач за самоковския отбор. Центърът Малик Диме остана с 9 точки и борби, а колегата му в подкошието Джейлън Дженкинс се отчете с 11 пункта. “Рилски спортист”: Гуджино 22, Харис 20, Диме 9, Георгиев 6, Маринов 6 /Дженкинс 11, Васов 9, Бозов 2, Маринчешки 2/.
Плеймейкърът Конър Франкамп отново се превърна в черна котка за “Рилски” със своите 24 точки. Националът Александър Янев добави 15 пункта, а Джеймс Уайт записа дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби. Бившите играчи на “Рилски спортист” Николай Стоянов и Станислав Ваклинов пък добавиха съответно 7 и 4 точки.
В следващия кръг от Националната баскетболна лига “Рилски спортист” приема младоците от “Академик” /Правец/ на 19 януари, събота, от 18 ч.