“Рилски спортист” с нова победа в елита – 79:65 над “Академик” /Пд/

Франк Търнър поднася топката в коша на домакините след поредния си пробив в мача

“Рилски спортист” стигна до лесна победа в гостуването си на “Академик” /Пд/ – 79:65, в среща от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига. Благодарение на четвъртия си успех от началото на сезона самоковци се изкачиха на 5-о място в класирането и вече са само на точка от тройката.
В следващия кръг момчетата на Росен Барчовски се изправят срещу друг наглед лесен съперник – “Черноморец”, а победа и срещу бургазлии почти сигурно ще ги вкара сред четирите най-стабилни отбора в първенството. Преди това обаче нашите момчета имат тежък тест в Европа – визита на беларуския шампион “Цмоки” в турнира “ФИБА Европа къп”.
Под тепетата “Рилски” тръгна лошо и изоставаше с 14:18 след първите 10 минути, но впоследствие всичко си дойде на мястото за радост на треньорския щаб. На почивката гостите вече водеха с 44:37, а до края дори съумяха са спестят сили за битката в Минск.
Тимът ни взе борбата под коша /33:29/, а освен това извади и по-точен мерник от зоната за 2 точки – 62:38 %. Това съвсем обезкуражи противника, който нямаше адекватен отговор на разнообразната игра на Данчо Бозов и компания.
“Дабъл-дабъл” на паркета в зала “Строител” постигна на сметката си американецът Тони Гуджино /17 точки и 11 овладени топки/, а по 15 пункта добавиха Тристан Кери и Франк Търнър. Капитанът Бозов изпъкна с 11 точки и 7 борби, а своя шанс дочакаха и резервите Веселин Веселинов, Алекс Милов, Любо Киров, Дарин Иванов, Георги Бързаков и Тошко Тодоров. Те реализираха общо 13 пункта за удовлетворение на наставника Барчовски.