„Рилски спортист-2011” спечели самоковското дерби при юношите младша възраст

Юношите младша възраст на футболния „Рилски спортист” спечелиха местното дерби с връстниците си от школата на Димчо Маринов с 3:1. Двубоят се игра вчера, 5 октомври, на стадион „Искър” пред погледите на десетки родители, роднини и приятели на младите футболисти. В крайна сметка след оспорвана 80-минутна игра като победители излязоха състезателите от школата на футболния отбор. Точни за успеха на „Рилски спортист-2011” бяха Юлиян Асенов и Георги Даганов, който отбеляза две попадения. Димитър Шопов пък вкара почетния гол за момчетата на Димчо Маринов. Самоковското дерби бе част от третия кръг на областния шампионат при юношите младша възраст.
В мач от първенството при децата тимът на „Рилски спортист-2011” победи с 4:1 съседите от „Рилец” /Говедарци/. Головете за домакините бяха дело на Теодор Христов, Атанас Белемезов и голмайсторите в мача на младшата възраст Георги Даганов и Юлиян Асенов.