“Рилски” тръгва с домакинско предимство в плейофите след гръмка победа в Пловдив

Изненадите в Националната баскетболна лига не спряха и в последния 27-и кръг, определил отправните позиции на тимовете за плейофите. Изключително драматична бе развръзката около отборите от 2-о до 5-о място, които се срещнаха в преки сблъсъци помежду си. Фаворитите “Академик” /Пд/ и “Берое” /СтЗ/ отстъпиха изненадващо у дома съответно на “Рилски спортист” и “Балкан”. Така на първо място завършиха шампионите от “Лукойл Академик”, втори се класираха пловдивските “студенти”, старозагорци не се възползваха от грешната им стъпка и завършиха трети, а четвъртото място остана за “Рилски”.
Двубоят в зала “Строител” в Пловдив започна отлично за домакините, които осъществиха няколко силни серии и поведоха с 15 т. към 15-ата мин. Самоковци обаче свалиха разликата на почивката до едва един кош разстояние – 39:42. През второто полувреме играта вървеше кош за кош, двата тима си разменяха водачеството много често, а победителят не бе ясен до последно. Все пак в края възпитаниците на Людмил Хаджисотиров показаха по-концентрирана игра и успяха да си осигурят успеха в драматичния сблъсък с 83:80.
Ди Джей Шелтън записа пореден “дабъл-дабъл” на сметката си от 22 т. и 13 борби. Капитанът Йордан Бозов се отчете с 16 пункта, Еван Бруинсма добави 14 т., а резервата Николай Стоянов завърши с 10 пункта.
Жизненоважният успех гарантира на “Рилски” домакинско предимство в четвъртфиналната серия от плейофите срещу “Балкан”. Първата среща от евентуалната трилогия е насрочена за четвъртък, 27 април, в “Арена Самоков”. Предстои да се уточни началният час.
“Рилски спортист”: Шелтън 22, Бозов 16, Бруинсма 14, Георгиев 8, Иванов 5 /Стоянов 10, Франсис 6, Вутев 2/.