Зимни спортове, Новини, Спорт

Руполдинг не донесе късмет на биатлонистите

Четиримата български биатлонисти в световния елит не се представиха на висота в последния кръг в Руполдинг.
Красимир Анев, Антон Синапов и Владимир Илиев останаха извън първите 60 в спринта на 10 км на 13 януари, когато стандартът в стрелбата бе изключително завишен, а отделно нашите спортисти имаха проблеми и със скоростта по трасето. Единствено Димитър Герджиков стреля безгрешно и се класира за преследването на 12.5 км, но и в двата старта остана извън борбата за разпределението на точките с 54-о и 53-о място.
Двете състезания бяха спечелени от французина Мартен Фуркад, който остана начело и в генералното класиране за Световната купа.
Нашите момчета бяха на косъм от провал и в щафетата на 4 х 7.5 км, където в крайна сметка завършиха на 17-о място от 26 отбора и се предпазиха от опасността да бъдат затворени с обиколка от водещите състави. Краси Анев даде добро начало, като използва само 3 допълнителни патрона, за да повали мишените. Синапов и Герджиков обаче влязоха по веднъж в сектора за наказателни обиколки, а накрая Илиев ни запази в играта и изведе България до 17-ата позиция.