Други, Новини, Спорт, Футбол

Самоковски тим на прага на финалите в Шампионската лига

Изключителен успех е на път да постигне самоковският отбор по футбол на малки вратички „Гаднярите”. Съставът победи шуменския тим „Трите мечки” с 5:1 в първата четвъртфинална среща от най-силния турнир по минифутбол в България – Шампионската лига. Така самоковци са на крачка от класиране във финалната четворка още при първото си участие в турнира.
Хеттрик за нашите в знаменития сблъсък отбеляза Ивайло Захариев-Пиф, а по едно попадение добавиха Росен Пътников и Асен Анев. Първите двама са част от състава на ФК „Рилски спортист”, който тази пролет се завърна в Югозападната „В” група. Захариев и Пътников явно са намерили добър начин да поддържат форма през лятната почивка в родния футбол.
Успехът на самоковци е доста звучен, тъй като гостите бяха сочени за един от основните претенденти за титлата. Срещата-реванш ще се играе на 20 юли в Шумен.
Великолепното представяне до момента на „Гаднярите” предизвика небивал интерес сред самоковските любители на футбола. Очертава се за двубоя в далечния областен център да потеглят близо 50 привърженици от Самоков, а се очаква и подкрепа от летуващи самоковци по Черноморието.
Преди дуела с „Трите мечки” нашите отстраниха последователно силните отбори на „Искра” /Искрец/ – загуба 0:2 при гостуването в Своге и победа с 6:3 в реванша; „Виктория” /Перник/ – загуба с 3:5 в миньорския град, победа с 4:2 в Самоков и 3:1 за нашите след изпълнения на дузпи; МФК „Булгари” /София/ – 3:3 у дома и победа с 4:3 в столицата!
Класата на отстранените тимове е безспорна – перничани финишираха трети на силен турнир в Албена в началото на юли, а софиянци спечелиха миналата година втория по престиж турнир по минифутбол в страната – „Лига България”. В края на февруари МФК „Булгари” игра в Самоков в двубоя за Суперкупата на България, но загуби минимално от VIP DENT /Пловдив/.
Именно с пловдивчани може да играят нашите спортисти във финалната четворка. За да стане реалност срещата между двата тима обаче те трябва да отстранят опонентите си в четвъртфиналните сблъсъци – съответно „Трите мечки” и „Колор” /Дупница/.
За финалите вече се класираха съставите на „Х клуб” /Карлово/ и „Левски” /Пазарджик/. Мачовете от финалната четворка ще се играят в един от черноморските ни курорти през първата седмица на септември. Четирите „оцелели” тима в битките на преките елиминации от общо 64 стартирали в надпреварата ще играят по системата „всеки срещу всеки”, за да бъде определен и шампионът за 2014 г. Спечелилият тим се сдобива с правото да участва в Европейското първенство в Израел.
„Гаднярите” домакинстват на игрището с изкуствена настилка в двора на спортното училище /срещу хотел „Арена”/. Там се провеждат и двубоите от второто издание на турнира „Суперлига Самоков 2014”. Абсолютен лидер в надпреварата е именно тимът на „Гаднярите”, който е постигнал забележителните 11 победи от… 11 мача! Това обаче не може да е изненада, тъй като и миналата година отборът спечели шампионата.
Втори в подреждането са футболистите на „Рила” с 30 т. Сред тях личат имената на Никола Бойчев и Георги Митров от представителната гарнитура на „Рилски спортист”, както и на бившия кадър на отбора Стефан Карагеоргиев. Трети с 27 пункта е съставът на „Големите”, в чиито редици пък се състезават талантливите юноши на „Рилецо” Даниел Димитров, Красен Николов и Кирил Карабонев, който през последния сезон защитаваше цветовете на „Рилец” /Говедарци/.
По-назад в класирането следват отборите на „Бригада /25 т./, „Победа” /21/, „Елит” /18/, „Коза Ностра” /18/, „Самоков” /17/ и т. н.
Тази година схемата на турнира е леко изменена. Предвижда се след изиграване на двубоите от първата фаза на надпреварата да се играят плейофи. В четвъртфиналните срещи ще се играе до 2 победи, а спорът в полуфиналите и финала ще бъде решен след три победи за даден отбор.
Стопанинът на спортния комплекс Георги Георгиев заяви за „Приятел”, че до края на юли в съседство с настоящото игрище за минифутбол ще бъде пуснато в експлоатация и второ игрище. „Ще поставим изкуствена трева от последно поколение – най-високия клас на ФИФА и УЕФА”, обеща г-н Георгиев.
Отборът на „Гаднярите”: Асен Анев, Георги Георгиев, Георги Панев, Евгени Иванов, Ивайло Захариев, Ивайло Цветков, Йордан Николов, Марио Димитров /вратар/, Росен Пътников, Христо Николов.