Атлетика, Новини, Спорт

Силно представяне на младите състезатели на „Рилски атлет”

В София /зала „Асикс Арена” – бивша „Фестивална”/ на 18 и 19 януари се състоя държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша бъзраст /под 18 г./.
Георги Ганджулов след техническа грешка пропусна бронзовия медал. В сериите на 200 м той бяга отлично, като постигна 23.68 сек., подобрявайки личният си рекорд с 15 стотни, и с четвърто време се класира за финалното бягане. На финала Георги също бяга много добре и се нареди трети. След преглеждане на видеозаписа от съдиите обаче бе установено, че е настъпил вътрешната линия на коридора и съгласно правилника беше дисквалифициран.
Ганджулов участва и в бягането на 60 м, където също се представи много силно, като се класира на 7-о място с време 7.2 сек. /ръчно измерване/.
И останалите състезатели на “Рилски атлет“ се представиха много добре. Любомира Лазарова на 800 м се класира на призовото 6-о място с личен рекорд от 2:34.59 мин., а на 400 м бе 15-а с 65,00 сек. Александър Шаренкапов на 800 м бе 9-и с 2:15.49 мин., а на 1500 м зае 12-ото място. Мария Околска дебютира в тези състезаниия, като на скок височина бе 23-а, а на 400 м зае 34-ото място.
На 8 и 9 февруари в същата зала ще се състои държавното първенство за момичета и момчета под 16 години.