Зимни спортове, Новини, Спорт

Ски бегачите на „Рилски скиор” с девет медала от Олимпийския фестивал в Осогово

Общо девет медала – 4 сребърни и 5 бронзови, спечелиха ски бегачите на клуб „Рилски скиор” от Олимпийския зимен младежки фестивал в Осогово.
Дева-Мария Драгнева и Емили Виденова завършиха на второ и трето място при девойките до 18 г., а трети в надпреварата за юноши стана Божидар Димитров.
Марио Матиканов даде второ време при 16-годишните, а в същата възрастова група при момичетата Ивана Соколова и Диана Илиева се наредиха втора и трета.
Съотборничката им Биляна Чавдарова пък се промъкна между състезателките на „Сапарева баня” и зае второто място при 14-годишните.
Последните две бронзови отличия за възпитаниците на Лиляна Кръстева дойдоха от старта при 12-годишните, където трети в състезанията за двата пола финишираха Йоана Джандрева и Боримир Николов.
Първенци в отборното класиране станаха състезателите от Сапарева баня, които спечелиха стартовете във всички възрастови групи и се прибраха с общо 13 медала.
Надпреварата в ски бягането бе и последната в тазгодишното седмо издание на Олимпийския фестивал, което премина под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“. Организатори на проявата бяха Българският олимпийски комитет и асоциация „Спорт в свободното време”.