Зимни спортове, Новини, Спорт

Сноубордистите на “Бороборд” с куп отличия от държавното първенство

Самоковските сноубордисти превзеха челните позиции в първия старт за сезона – държавното първенство в дисциплината слоупстайл, състояло се на 7 февруари в зимния център „Осогово” край Кюстендил.
Безспорно най-голям интерес с атрактивните си трикове и оригинални линии по трасето предизвикаха състезателите при мъжете, като заелите първите три места се побраха в разлика от едва 5 точки. Шампион с втория си рън стана Петър Гьошарков от „Бороборд”, а само два пункта по-малко получи друг самоковец – Симеон Митрев, който защитава цветовете на НСА.
Доминацията на клуб „Бороборд” продължи и при юношите, където първи и втори се наредиха Михаил Минков и Симеон Чалъков. Четвърти тук  остана Борис Петров.
Трима наши попаднаха в топ 10 и при момчетата до 15 г. Кристиян Крумов завърши 5-и, Александър Йовичин бе 7-и, а Иван Милошев – 9-и. Костадин Узунов пък зае 6-о място при най-малките участници – до 13 г.
Дамското направление също донесе поводи за гордост на треньорите Константин и Христо Ахтаподови. Неда Пенчева триумфира сред девойките при сравнително малобройна, но изключително сериозна конкуренция. Нашето момиче добави и сребърен медал при жените. Веселина Узунова пък зае 7-о място при девойките.
Малко остана и на Бианка Тодорова да стъпи на почетната стълбичка при 15-годишните, но в крайна сметка тя трябваше да се задоволи с 4-ото място. Шеста тук се нареди Божана Милушева.
Най-младите ни спортистки – в категорията до 13 г., също защитиха името на Самоков като столица на белите спортове. Шампионка в тази група стана Яна Попова, а сребърното отличие спечели съотборничката й Дария Митрева. Още една самоковка – Леа Чапкънова, пък зае 6-ото място.