Зимни спортове, Новини, Спорт

Сноубордистите Мартин Райчев, Камен Докузов и Антоний Антонов с медали за купа „Амер спортс”

Три медала спечелиха сноубордистите на клуб „Бороборд” от слалома за купа „Амер спортс”, състоял се в ски зона „Мечи Чал” край Чепеларе на 24 март.
Мартин Райчев и Камен Докузов се класираха на второ и трето място при децата до 8-годишна възраст, където бяха изпреварени само от Емил Димитров от “Борд Райдър”.
Антоний Антонов пък се окичи с бронзов медал от надпреварата при момчетата до 11 г. Първата десетка тук затвори съотборникът му Данаил Барански, а пета при момичетата стана Яна Попова.
Кристиян Крумов също бе близо до място на подиума, но в крайна сметка остана четвърти при 13-годишните. В тази възрастова група Александър Йовичин бе пети, Велизар Крумов – седми, а Александър Стефанов – девети. Дария Митрева и Божана Милушева заеха девето и десето място при момичетата.
При най-големите състезатели – до 15-годишна възраст, Неда Пенчева даде пето време, а Симеон Чалъков – седмо.
В спортната проява участваха 71 деца и младежи от 9 клуба.