Зимни спортове, Новини, Спорт

Сребро и два пъти бронз за самоковки от държавното

Освен с хубостта си, Николета Околска впечатлява и със скиорските си умения. Снимка: Радослав Каймаканов

Николета Околска завоюва сребърен медал от републиканското първенство по ски, състояло се в края на миналата седмица в Боровец, при девойките младша възраст в гигантския слалом с време 2:55.73 мин. Бронзовото отличие пък заслужи Дияна Джуганска, останала на само 53 стотни от съотборничката си – 2:56.26 мин. Победителка в категорията бе Даниела Елинова от София.
Още един бронзов медал донесе Силвия Маджарска от гигантския слалом за жени. Силвия се спусна по писта „Попангелов” за 2:45.54 мин. Очаквано победителка при жените стана олимпийката Мария Киркова.
В курорта се състоя и надпреварата за купа „Бороспорт”. В състезанията, част от календара на Международната федерация по ски, участваха състезатели от САЩ, Корея, Азербайджан, Израел, Унгария, Грузия, Чехия, Белгия, Словакия, Кипър, Гърция, Македония, Сърбия и България. Организатори на проявите бяха Българската федерация по ски и „Бороспорт” АД.