Зимни спортове, Новини, Спорт

Феноменален Краси Анев с трето място в Норвегия

Фундаментални основи в началото на новия сезон в биатлона положи Красимир Анев. Самоковецът даде сериозна заявка за надграждане на успехите през миналата година, като завърши на рекордното трето място в масовия старт на 15 километра в норвежкия град Шушоен. Нашият ас бе безпогрешен и при четирите си влизания на рубежа и завърши с време 40.10.9 мин., като остана на минималните 18.1 сек. от фаворита и победител в състезанието Симон Фуркад от Франция. Втори с една грешка в стрелбата се нареди сънародникът на Фуркад Симон Дестийо.
Надпреварата на 13 ноември бе част от подготвителните стартове преди официалното откриване на сезона в един от най-гледаните зимни спортове в Йостерзунд, Швеция, на 27 ноември. В събота пък, на 12 ноември, Анев отново постигна призово класиране. В спринта на 10 км най-добрият роден биатлонист, който е и единственият представител на България в Шушоен, бе отново безпогрешен при двете си стрелби и след добро придвижване по пистата финишира 7-и. Тук победител стана братът на Симон Фуркад – Мартен.