Футболистите изненадаха приятно с 2:0 в Кресна

„Рилски спортист” прекъсна поредицата си от загуби в Югозападната „В” група с изненадващ успех с 2:0 срещу „Перун” в Кресна на 18 ноември, в неделя. Въпреки победата, момчетата на Младен Огнянов не можаха да мръднат от предпоследното 15-ото място в класирането. Това обаче може да стане факт в последния кръг от есенния полусезон – на 25 ноември, неделя, когато нашите приемат намиращия се непосредствено пред тях „Септември” /Сф/. Двубоят е на ст. „Искър” от 14 ч.
„Рилски” изигра отличен мач в Кресненското дефиле. Гостите неутрализираха силните страни на противника, а в заключителните 20 минути нанесоха своя удар. Първо Ивайло Захариев-Пиф изненада стража на домакините с мощен шут от 20 м за 0:1 в 72-ата минута, а в 81-ата опитният Никола Бойчев оформи крайното 0:2 след чудесен пас на Даниел Дюлгеров-Неескенс.
Много добри изяви в хода на двубоя имаха младите надежди на отбора ни Даниел Димитров, Георги Вададжийски и Стоян Стоянов. Първите двама не спряха да тормозят противниковите бранители с набезите си по крилата, а Стоянов се справи по впечатляващ начин в центъра на защитата.
„Заслужена победа и заслужени три точки за нас. Целият тим игра много силно и най-естественото нещо бе да си тръгнем като победители от негостоприемния стадион в Кресна”, обобщи настроението в лагера на „Р. спортист” Никола Бойчев.

15. Р. спортист 15:34 10
16. Миньор /БД/ 4:36 1