Футболистите на “Рилски спортист” с тежка загуба в Етрополе

„Рилски спортист” загуби с 1:4 гостуването си на „Чавдар” в Етрополе навръх 3 март. Двубоят от 19-ия кръг на Югозападната Трета лига трябваше да се състои 48 ч. по-рано, но за втори път в рамките на седмица мач на самоковския клуб бе отложен заради обилен снеговалеж.
Всичко най-интересно в срещата се случи през второто полувреме, когато паднаха и петте гола. Николай Николов откри резултата в 51-ата минута с гол от дузпа, отсъдена за неразчетено излизане и препъване на противников футболист на вратаря Стилиян Бонев. Малко по-късно Николов вкара за 2:0 след отличен самостоятелен пробив. Ивайло Захариев-Пиф върна надеждите на гостите с изключително красиво попадение в далечния ъгъл. Веднага след подновяването на играта обаче защитата на „Рилски” буквално проспа атаката на „Чавдар” и домакините отново увеличиха преднината си на два гола – 3:1. Голмайсторът в тази ситуация Николай Иванов оползотвори още една контраатака на етрополци в заключителните мигове и така оформи крайното 4:1.
Загубата остави нашите на 16-о място от 17 отбора със скромния актив от 11 точки – на 4 зад първия отбор над спасителната черта – „Балкан” /Бот/. В следващия кръг възпитаниците на треньора Петър Аджов приемат третия в класирането състав на „Вихрен” /Сандански/. Мачът е насрочен за 7 март, събота, от 14 ч.