Футболният „Рилски спортист” тръгна с победа и загуба в контролите

„Рилски спортист” изигра първите си две контроли в предсезонната подготовка.
Само няколко дни след първата си тренировка самоковци се изправиха в учебна игра на 29 юни срещу четвъртодивизионния „Левски” /Долна баня/. Разликата в класите си пролича на терена и нашите момчета разгромиха гостите от съседната община със 7:0. Два гола отбеляза завърналият се от „Нефтохимик” нападател Кольо Чахов, а по веднъж се разписаха юношите Атанас Белемезов и Георги Даганов, както и Виктор Младенов, Тихомир Крумов и синът на легендата на „Левски” Георги Иванов-Гонзо – Александър.
Впоследствие „Рилски” изигра и първата си сериозна проверка, в която се изправи срещу втородивизионния „Струмска слава”. Радомирци, които са по-напред в подготовмката си за новия сезон във Втора лига, спечелиха гостуването си в Самоков на 3 юли с класическото 3:0.
„Стана хубава и полезна проверка, като съм много доволен от показаното от момчетата през първата част”, сподели след мача треньорът Петър Аджов. Той заложи от началото на опитните си бойци, които дълго време владееха инициативата преди да допуснат гол към края на полувремето. За вторите 45 мин. в игра се появиха няколко дошли на проби футболисти, както и по-млади техни колеги, които не успяха да окажат достатъчен отпор на „Славата”. Най-хубавият момент в срещата пък бе спасеният пряк свободен удар на противников играч от вратаря на домакините Стилиян Бонев, който веднага след това бе поздравен джентълменски от изпълнителя на фаула.
В следващите си контролни срещи самоковци приемат на своя стадион на 10 и 13 юли съперниците си в Югозападната Трета лига „Септември” /Симитли/ и „Марек”.