Други, Новини, Спорт

„Холандците” разгромиха с 5:0 „Мосад” в Асеновград и продължават на 1/8-финал в ШЛ

Самоковският отбор по мини футбол „Холандците” се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига – най-силният турнир по мини футбол в България. Нашите момчета се справиха със съпротивата на „Мосад” /Асеновград/ в първия кръг във фазата на директните елиминации с общ резултат 7:1. В първия мач самоковци сякаш се смилиха над своя противник и след куп пропуски спечелиха едва с 2:1 домакинството си в Спортния комплекс в двора на Спортното училище. На реванша обаче – на 19 ноември в Асеновград, „Холандците” нямаха прошка и разгромиха съперника си с 5:0. Христо Бандров даде тон за последвалата голеада в 4-ата мин., а малко по-късно се разписа и Ивайло Захариев-Пиф. Третият гол бе дело на Станислав Стаменов веднага след почивката, а Даниел Дюлгеров оформи крайния резултат с два точни изстрела.
Успехът гарантира на „Холандците” участие в турнира и през пролетта, когато на 1/8-финалите ще се срещнат най-добрите 16 отбора в България. Ако преминат и тази фаза, „оранжевите” ще изравнят рекорда за най-добро самоковско участие на „Гаднярите”, които преди години достигнаха до четвъртфинал в надпреварата.