ЦСКА 1948 повали “Рилски спортист” в Самоков с гол на бившия национал Кирил Котев

Бившият нападател на “Рилски” Петко Петков бе охраняван зорко от Виктор Колев. Снимка: Иван Йочев, www.sportal.bg

Лидерът в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948 записа минимална победа с 1:0 при гостуването си на “Рилски спортист” на 17 март. Двата тима изиграха борбен мач, в който големите футболни достойнства като че ли отсъстваха. “Червените” все пак владееха повече топката и имаха териториално преимущество. Първото по-сериозно положение се откри именно пред техен състезател, но вратаря Марио Райчев отрази опасния изстрел. На свой ред самоковци стигнаха до отлично голово положение в средата на първото полувреме. Ивайло-Захариев-Пиф изпълни марково центриране от фаул, което бе засечено на близката греда от Иван Иванов. За съжаление на по-голямата част от 500-те зрители по трибуните на стадион “Искър” ударът на централния защитник на “Рилски” премина встрани от вратата на гостите. Така се стигна до 37-ата минута, в която ЦСКА 1948 поведе с 1:0. Точен с глава след изпълнението на ъглов удар за столичани бе двукратният шампион на България с екипите на “Локомотив” /Пловдив/ и на фалиралия ЦСКА Кирил Котев.
През втората част футболистите на Валентин Илиев изглеждаха по-свежи на терена и не допуснаха напрежение пред вратата си. Напротив, гостите пропуснаха 2-3 изгодни ситуации, при които можеха да си гарантират трите точки още по-рано.
Загубата на “Рилски” вече свали отбора на 14-о място в класирането, само на 6 точки от зоната на сигурните изпадащи. Най-плашещо обаче е представянето на самоковци в нападение. Нашите момчета не са намирали път към противниковата врата във вече 400 игрови минути и все още търсят първото си попадение във втория дял на шампионата.
От щаба на “Рилски” се надяват Костадин Аджов и компания да се отпушат още в следващия кръг при гостуването на съседите от “Ботев” в Ихтиман на 24 март, събота, от 15 ч.