Новини, Спорт

„Рилски” сломи „Марек” 1:0, влезе в шестицата

Хубав и коректен двубой видяха зрителите на ст. „Искър”

„Рилски спортист” сломи с 1:0 „Марек” в дербито от 15-ия кръг на Югозападната „В” група. Това бе пета поредна победа за нашите, които с успеха набраха актив от 25 точки и влязоха в шестицата. Дупничани пък запазиха третата си позиция, тъй като „Оборище” /Панагюрище/ почиваше в този кръг, а ОФК „Хебър” стигна само до 2:2 в домакинството си на „Чепинец”.
Единственият гол в срещата падна в 23-ата минута. Тогава нападателят Кирил Александров-Чудото свали една балонна топка към Иван Гемеджиев и той я засече с глава в мрежата на гостите.
След половин час игра един от най-дейните на терена – Васил Киров, пропусна да покачи на 2:0. Халфът изпълни технично пряк свободен удар, но стражът на „червено-белите” Евгени Спасов майсторски изби топката.
През второто полувреме възпитаниците на Ивайло Паргов пренесоха играта в половината на самоковци, но рядко стигаха до голова опасност. „Рилски” пък заигра на контраатаки и на три пъти Александров можеше да реализира, но нямаше късмет.
В 75-ата минута пък Гемеджиев изпусна дузпа. Гемето се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, свирено за фаул на вратаря Спасов срещу Васко Киров в пеналта, но стражът се разпъна максимално и парира силния му удар.
Четири минути след това съдиите отмениха попадение на централния защитник на дупничани Емил Виячки заради засада.

14. Витоша /ДД/—13:23—13
15. Миньор /БД/—14:25—13
16. Левски /ЕП/—14:25—12
17. Септември—10:29—11
18. Стр. слава—16:32—10
19. Хебър /Пз/—12:59—5