„Рилски” с 4 победи за 14 дни

Бранко Миркович

Нашите момчета продължават битката за третото място в Националната баскетболна лига с тима на „Ямбол”, след труден успех с 82:74 в “Арена Самоков” над „Черноморец” на 10 март.
Победата бе четвърта поред за възпитаниците на Росен Барчовски, които преди това се справиха със „Спартак” /Пл/ и „Левски” в първенството и с ОКК „Белград” в Балканската лига. Седем кръга преди края на редовния сезон в НБЛ нашите имат еднакви показатели с „Ямбол” /по 34 точки/, но „жълто-черните” имат предимство в преките сблъсъци.
Самоковци тръгнаха шеметно в срещата с бургазлии /12:0/, а първия си кош гостите вкараха едва в 5-ата минута. Последва съживяване в редиците на „акулите”, които най-вече чрез Кирил Павловски и бившия състезател на „Рилски” Деян Дунович поддържаха прилична разлика от 5-6 точки до полувремето.
След почивката обаче се разигра плеймейкърът ни Бранко Миркович, които направо ошашави с пробиви защитния вал на съперника. Гардът бе неудържим, завършвайки двубоя с 28 точки и 5 асистенции. Заради поредното си великолепно представяне Миркович заслужено бе избран за играч на мача.
Бившият състезател на черноморци Христо Захариев се отчете с „дабъл-дабъл” от 12 пункта и 11 борби, а невъзстановеният от травма в коляното Филип Вукосавлевич добави 12 точки.
За тима на Дечо Коешинов най-деен бе Кирил Павловски с 18 т. и 10 овладени топки, а Димитър Рошманов добави 14 пункта.
В същото време, заради участието на „Рилски” в четвъртфиналната фаза на Балканската лига, програмата на тима ни претърпя лека промяна. Следващият мач на отбора във вътрешния шампионат – срещу „Черно море”, бе изтеглен с 24 часа и ще се играе в петък, на 16 март, от 18 ч. в зала „Христо Борисов” във Варна. В този двубой нашите ще имат възможността да си върнат на противника за разгромната загуба с 64:86 у дома в турнира за националната купа преди месец.
„Рилски спортист”: Миркович – 28, Захариев – 12, Великов – 10, Ваклинов – 7, Мияйлович – 6 /Вукосавлевич – 12, Кр. Георгиев – 3, Боев – 2, Киров – 2, Д. Иванов/.