Венци Зографски хвана дузпа и „Рилец” измъкна победа с 3:2 над „Спортист” /Нови хан/

Снимка: архив

Отборът на „Рилец” записа трудна победа с 3:2 при домакинството си на „Спортист” /Нови хан/ на 5 май в двубой от 19-ия кръг на Областната футболна група София-изток.
След ялово първо полувреме двата тима си отбелязаха общо 5 гола през втората част. Говедарчани дръпнаха с 2:0 след попадения на нападателя Петър Вардаров. Гостите обаче не се предадоха и намалиха пасива си на 1:2. Те получиха отлична възможност и да изравнят от дузпа, но вратарят на „Рилец” Венцислав Зографски спаси 11-метровия наказателен удар. Малко след това Никола Бойчев покачи на 3:1 с прецизен удар отблизо. В края новоханци не пропуснаха втората си дузпа и дори се опитаха да изравнят, но не им стигна времето.
По различни причини треньорът Георги Кацарски не можеше да разчита на петима от основните си футболисти и това оказа влияние върху развоя на мача. Надеждите са липсващите да се завърнат за предстоящото гостуване на лидера „Елин Пелин” на 11 май, събота, от 17 ч.