Веселина Алинска и Ивана Аджова – първи в Добрич

Традиционният шосеен лекоатлетически пробег с маршрут Добрич – Варна – Аксаково се проведе от 28 до 30 септември. Участваха и най-добрите състезатели на самоковския клуб “Рилски атлет”.
В Добрич при девойките до 16 г. на 900 м победителка стана нашата Веселина Алинска. На трето място се класира Симона Терзийска, а Емануела Тодорова се нареди 12-а.
При девойките младша възраст на 900 м Ивана Аджова също бе над всички.
Във Варна състезателките ни участваха в по-горните възрастови групи. Тук при девойките старша възраст на 3000 м Ивана Аджова се класира втора. В групата на девойките младша възраст Веселина Алинска също бе втора, а Симона Терзийска – четвърта.
В гр. Аксаково на 3000 м в старшата възраст Ивана Аджова отново бе втора. Победителка стана по-голямата с две години нейна основна съперничка в дисциплината 800 м Моника Георгиева.
На 2000 м в младшата възраст Веселина Алинска дублира втората си позиция, а Симона Терзийска се класира шеста.
Следващото състезание на лекоатлетите – за купа “Самоков”, ще се състои на 13 октомври, събота, от 10 ч. на Широката поляна край Боровец.
Треньор на самоковските състезатели е Костадин Чифлиджанов, който е и секретар на клуб “Рилски атлет”.