Вивиан Кръстева притисна каките с лъвски скок от 5.11 м

Отлично се представи състезателката на „Рилски атлет” Вивиан Кръстева на държавния шампионат за девойки до 18 г., където независимо, че участва в по-горна възрастова група, зае призовото 4-о място с 5.11 м. Първенството се състоя на 4 и 5 юни на националния стадион „Васил Левски” в София.
В квалификацията при участието на 39 състезателки Кръстева се класира за финала, като зае 8-а позиция с 4.89 м. След това, на финала, се изяви още по-впечатляващо.
На 200 м Вивиан постигна 28.40 сек., нареждайки се 25-а. При юношите Иван Цветански на 1500 м с 4.53:00 мин. бе 17-и, а на 800 м с 2.18:40 мин. – 23-и.
След участието си в общинския крос на 11 юни за наградите на самоковския Ротари клуб нашите състезатели ще се представят и на държавния шампионат за юноши и девойки под 16 г., който ще се състои на 15 и 16 юни отново на ст. „Васил Левски” в столицата.