Дани Чолаков, Марио Матиканов и Божидар Димитров вдигнаха купа „Самоков”

Общо шест медала спечелиха състезателите на клуб „Рилски скиор” от надпреварата за купа „Самоков”, състояла се на 8 февруари, четвъртък, на писта „Бистрица” в Боровец. Това нареди нашия състав на второ място в отборното класиране след тима на „Паничище”, чиито бегачи грабнаха 11 отличия.
Дани Чолаков бе най-бърз в най-малката възрастова група – до 12 г. Той буквално не остави никакви шансове на конкурентите си, като изпревари втория с 45 сек. Марио Матиканов също стъпи на върха на почетната стълбичка с аванс от 24 сек. при момчетата до 14 г. И третото златно отличие за „Рилски скиор” бе дело на мъжкото направление. Божидар Димитров също вдигна купа „Самоков” с огромна преднина от 45 сек. пред преследвачите при юношите до 18 г. На косъм от място на подиума тук пък остана четвъртият – Петър Марков. Още един самоковец участва в разпределението на медалите. Александър Огнянов завърши трети при момчетата до 16 г. С бронзови отличия се окичиха още Илияна Цветкова при 16-годишните, както и Мария Видинова, изпреварила съотборничката си Ивана Гирова при девойките до 18 г. Христина Джупанова и Даниела Йорданова пък затвориха първата петица при 12- и 14-годишните момичета.
„Доволна съм от представянето на нашите състезатели. Момчетата и момичетата тренират добре и имат много добри резултати, а когато се състезават при подобни условия, показват най-доброто, на което са способни и се палят още повече по този спорт. Хиляди благодарности на организаторите за отличните условия – писта „Бистрица” беше перфектна”, коментира със задоволство наставничката на самоковци Лиляна Кръстева.
Общо 74 деца и младежи от 7 клуба участваха в състезанието. Организатори на проявата бяха „Бороспорт“, СК „Рилски скиор“ и БФСки.