Два сребърни медала за Деян Разложки от държавното първенство по биатлон

Биатлонистът Деян Разложки спечели две сребърни отличия в последните три старта от държавното първенство, състояло се в края на март на Белмекен.
Състезателят на клуб „Боровец” с треньор Мирослав Кенанов завърши втори в спринта на 7.5 км при юношите старша възраст след 2 грешки на рубежа и време 18.38 мин. Впоследствие Разложки зае четвърто място в преследването на 10 км с повалени 12 от общо 20 мишени. В последния ден на проявата Деян се окичи с още един сребърен медал от индивидуалната надпревара на 12.5 км, в която направи 7 пропуска при четирите си стрелби.
Още няколко самоковци застанаха на старт в тази възрастова група. Здравко Тенев от „Рилски спортист” с треньор Вася Йорданова стана веднъж 6-и и на два пъти 7-и, а най-предното класиране на съотборника му Даниел Вуков бе 12-ото място. Георги Петров от „Боровец” стигна два пъти до 8-ата позиция, Павел Змияров бе 9-и, а Доброслав Борисов – 11-и.
Трикратен победител стана Благой Тодев от Банско.