Девойките разгромиха „Тони 7“ в Сливен с 30 т. разлика

Втора победа над един от аутсайдерите в женската „А“ група – „Тони 7“, постигна тимът на „Рилски спортист“. В събота, 21 януари, възпитаничките на Борислав Трифонов надиграха с категоричното 73:43 сливналийки в собствената им зала „Васил Левски“ и се утвърдиха на четвъртото място във временното класиране със 7 успеха и едва 3 поражения.
Домакините стояха равностойно на паркета единствено през първата четвърт, която изненадващо спечелиха със 17:10. Още във втория период самоковки отговориха на предизвикателството и на почивката имаха солиден аванс – 36:21. Нашите момичета съумяха да увеличат разликата още повече през второто полувреме за крайното 73:43.
Капитанката Никол Николова отбеляза 17 т., 10 пункта добави Моника-Лъки Радойкова. Новопривлечената в самоковския състав баскетболистка Маргарита Чипова пък направи отличен дебют, като реализира 11 т. след включването си от резервната скамейка.
Трето поредно гостуване предстои за девойките ни в следващия кръг. В събота, 28 януари, отборът ни ще премери сили с втория състав на „Монтана“.
„Рилски спортист“: Н. Николова 17, Радойкова 10, Мирчева 9, Ив. Николова 8, Кючукова 6 /Чипова 11, Хр. Николова 7, Гърлянова 5/.