Деян Разложки със сребърен и бронзов медал от държавното първенство по летен биатлон в Банско

Самоковецът Деян Разложки спечели два медала от държавното първенство по летен биатлон, състояло се на 22 и 23 септември в Банско.
Състезателят на клуб „Боровец” с треньор Мирослав Кенанов завърши на трето място в спринта на 7.5 км при юношите старша възраст в първия ден от надпреварата. Разложки допусна общо 3 грешки на рубежа – една при стрелбата си от легнало положение и две от прав. Преди него успяха да финишират сребърният медалист Красимир Атанасов от „Сапарева баня” с 6 пропуска и победителят Благой Тодев от „Банско” със само една грешка в стрелбата.
В преследването на 10 км на следващия ден Деян се изкачи с едно място по-нагоре и заслужи сребърното отличие. Той повали 13 от 20-те мишени и допусна пред себе си единствено двукратния републикански шампион Благой Тодев. Последното място в призовата тройка пък бе заето от Мариян Тодоров от клуб „Амбарица” /Троян/.