Димчо Мицов от „Рилски атлет” спечели състезанието по планинско бягане „Витоша – моята планина”

Представителят на клуб „Рилски атлет“ Димчо Мицов стана победител в петото издание на популярното състезание по планинско бягане „Витоша – моята планина“, състояло се на 23 септември.
Димчо спечели при мъжете в конкуренцията на 152 състезатели за втора поредна година, като пробяга дистанцията от 16 км – от Боянското ханче до хижа “Алеко“, за 1:16.21 ч. Всички най-добри бегачи в дългите бягания останаха зад нашия състезател. Втори се класира Иво Балабанов /”Атлет”-Мездра/, трети – Йоло Николов /”Атлет”-Мездра/, четвърти – Кирил Николов-Дизела/, пети – Митко Ценов /”Атлет”-Мездра/, настоящият рекордьор на 3000 м пр. бягане. Димчо Мицов е държавен шампион на маратон /42 км 195 м/ за 2017 г. и ще защитава титлата си на Софийския маратон на 14 октомври.
Организаторите наградиха победителите при мъжете и жените с чекове по 1000 лв. от общия награден фонд от 6000 лв.
Наградите връчиха Анатоли Илиев, организационен секретар на „София – Европейска столица на спорта – 2018 г.“, Радослав Пеев от „Витоша–ски“ и Петър Панков от сдружение „Маратон“.
Стартът пред Боянското ханче пък даде генералният секретар на Българския олимпийски комитет Белчо Горанов.