Драматична първа победа за младежите на „Рилски” във втората шестица на „А” група

Вторият отбор на „Рилски спортист” постигна дългоочакваната първа победа във втората шестица на „А” група. В неделя, 25 февруари, самоковци победиха драматично с 88:87 гостуващия „Черноморец” и си върнаха на бургазлии за загубата край морето по-рано през сезона. Съставите си поделиха по два силни периода в срещата. На два пъти – в първата и в третата част, възпитаниците на Борислав Трифонов повеждаха с голяма разлика, но допускаха впоследствие гостите да изравнят резултата. Така се стигна до инфарктните последни минути на двубоя. Тогава с кош на лидера си Мирослав Васов домакините все пак стигнаха до победата. Така те прекъснаха черната си серия от 9 последователни загуби, започнала още на 13 декември.
Миро Васов отново показа класа и завърши с „дабъл-дабъл” от 33 точки и 12 борби. Към тях 19-годишният състезател добави 7 асистенции, 3 блокирани стрелби и 2 отнети топки, за да оформи внушителен коефициент на полезно действие 42. Също с „дабъл-дабъл”, съставен от 10 пункта и 11 борби, приключи центърът Николай Гелов. Пламен Стефанов и Адриан Белишки пък добавиха съответно по 13 и 10 т. за успеха на своя тим.
„Рилски спортист 2”: Васов 33, Пл. Стефанов 13, Гелов 10, Белишки 10, Стоянов 9 /Д. Стефанов 4, Колев 3, Глухаров 3, Боянов 3/.
В следващия кръг „Рилски 2” гостува на лидера в класирането ЦСКА. Мачът е насрочен за 4 март, неделя, от 17 ч. в столичната зала „Румен Пейчев”.