„Дунав“ ни потопи – 71:47

Баскетболистките на „Рилски спортист“ паднаха с 47:71 при визитата си на шампиона „Дунав“ на 30 януари, в среща от 17-ия кръг на НБЛ, и продължават да заемат 6-а позиция във временното класиране на елитната дивизия.
Самоковки дори бяха на път да подобрят антирекорда си по отбелязани точки в един мач от началото на сезона, но им се размина. Досега най-слаба атака нашите показаха при гостуването си на „Монтана“ /46:77/ през ноември м. г.
Двубоят в Русе бе лишен от интрига още в самото начало, когато момичетата на Георги Божков дръпнаха с 11:1 след първата четвърт. До полувремето домакините вдигнаха преднината си до 14 точки /36:22/, а след антракта още повече я увеличиха.
Впечатляващи изяви на паркета за „Дунав“ имаше американката Кристина Сантяго, която изпъкна с „дабъл-дабъл“ от 25 точки и 12 борби. 17 пункта добави сънародничката й Шанте Еванс, а двете бивши състезателки на „Рилски“ Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева записаха съответно 5 точки и 4 асистенции.
В редиците на гостуващия състав над всички очаквано бе центърът Стефка Митева, която приключи срещата с 20 точки и 5 овладени топки. Наталия Топалова добави 10 т. и 6 борби.
В следващия кръг – на 6 февруари /четвъртък/, „Р. спортист“ приема силно представящия се до момента състав на „Монтана“. Двубоят е в „Арена Самоков” от 18 ч.

1. Левски 13:3 29
2. Монтана 10:6 26
3. Дунав 10:5 25
4. Нефтохимик 10:5 25
5. Хасково 6:10 22
6. Р. спортист 3:12 18
7. Берое 2:13 17