Жените паднаха от „Монтана” след изненадващо слаба игра

Женският състав на „Рилски спортист” загуби с 64:81 от тима на „Монтана” в „Арена Самоков” в събота, 24 януари, в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига. Самоковки играха много слабо и логично се стигна до негативния краен резултат. Домакините дори загубиха и четирите части в срещата – 14:20, 21:24, 10:16, 19:21.
Гостенките дръпнаха в резултата още в първите минути на двубоя, след силна серия от 8:0, и през целия мач не допуснаха „белите” да се доближат до тях. В играта на нашите момичета имаше много брак, а отстрани изглеждаше сякаш баскетболистките ни играят заедно за сефте. Една от основните причини за загубата бе слабата успеваемост на самоковки при опитите им за кош от зоната за 3 точки – те вкараха едва 2 тройки от 16 опита /12.5 %/. А именно точната стрелба от далечно разстояние е най-силният коз на подопечните на Даниел Клечков.
Малка утеха за 150-те зрители по трибуните бе вече по-доброто включване на дошлата в началото на годината американка Тамика Гюз. Центърът записа дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби. Най-дейна за „Рилецо” в хода на мача бе друга черна перла – Клеандра Робъртс, която реализира 25 т. за 39 минути на паркета. За съжаление, американките изпуснаха още няколко пъти от чиста позиция в подкошието на съперника.
Решаваща роля за успеха на гостите изиграха новопривлечените от „Левски” Радостина Димитрова и Христина Иванова, отбелязали съответно 22 и 21 точки. Дуото се превръща в кошмар за нашите след като постигна съответно 53 и 74 точки срещу „Рилски” през този сезон.
В следващия кръг самоковки гостуват на делящия първото място тим на „Хасково”. Дуелът е в събота, 31 януари, в местната зала „Дружба”.
„Р. спортист”: Робъртс 25, Гюз 16, Терзиева 5, Динева 4, Николова 2 /Джикова 8, Бандрова 4, Делчева/