Жените с 4-а загуба от началото на сезона

Серията от загуби на „Рилски спортист” в Националната баскетболна лига при жените продължава. Поражението 56:69 от новака „Хасково” в „Арена Самоков” на 27 октомври бе 4-о поред за нашите в първенството.
Привържениците на отбора не таят особени надежди за победа на любимките им поне до края на ноември, тъй като в следващия кръг самоковки имат кошмарно гостуване на „Берое” в Стара Загора, след това почиват, а на 17 ноември приемат шампиона „Дунав”.
Срещу хасковлийки „Рилски” поддържаше огъня единствено в първите 10-ина минути. След това гостенките поеха пълен контрол над мача и най-вече благодарение на чернокожите си перли Тония Гърти /20 т./, Джесика Кох /19/ и Сюзан Лестър /16 т., 14 борби/ отказаха съперника.
„Хасково” доминираше напълно под коша, където спечели 10 борби повече от противника /44:34/, а и допусна двойно по-малко грешки – 10 срещу 20 на „Р. спортист”.
За домакините приятна игра показаха Вероника Джикова, записала на сметката си 12 пункта и 10 овладени топки, както и Цветелина Николова, реализирала 6 от 8-те си стрелби от зоната за 2 точки.
Под възможностите си се представи американката Ан Фаръл, която за 28 минути на площадката постигна скромните за класата си 10 пункта.
В следващия кръг – на 3 ноември, събота, от 17.30 ч. тимът ни гостува на „Берое”.
„Рилски спортист”: Николова – 13, Джикова – 12, Фаръл – 10, Ушагелова – 5, Рудева – 3 /Пейчинова – 7, Кожухарова – 4, Динева – 2, Тодорава, Петкова/