Изненадващо 2:2 с „Велбъжд” у дома

Футбол

„Велбъжд” сътвори малка сензация при гостуването си на „Рилски спортист” на 18 март. Тимът от Кюстендил завъртя храбро 2:2 на негостоприемния стадион „Искър” и спря серията от победи на нашите в първенството.
Все пак със спечелената точка самоковци удължиха на 15 срещите си без поражение в третия ни ешелон. За последно „Рилски” падна на 25 септември м. г. от „Оборище” с 1:3. Оттогава съставът ни има 12 успеха и 3 ремита.
В герой за кюстендилци се превърна Мирослав Петров, който изненада Николай Чавдаров в 81-ата минута с помощта на рикошет.
„Р. спортист” откри резултата в 26-ата минута. Капитанът Васил Киров центрира отляво и голмайсторът Кирил Александров от воле матира гостите за 1:0. Малко изненадващо в края на полувремето „Велбъжд” стигна до равенство чрез Йордан Йовчев.
Шест минути след подновяването на играта отново Александров даде преднина на своите, изведен сам срещу стража на кюстендилци от вездесъщия Киров. Това бе попадение № 21 за тарана от началото на сезона.
Изравнителният гол на Миро Петров в края покруси 350-те фенове по трибуните, които не вярваха на очите си, че любимците им взимат само точка от срещата.
„Случват се и такива неща. Видяхте, че тотално доминирахме на терена, но нямахме късмет накрая. Надявам се да си върнем изпуснатите точки още в следващия кръг срещу „Витоша” (Бистрица)”, сподели след двубоя в Самоков председателят на „Рилски спортист” Димчо Маринов. Той изрази и недоволство от отсъжданията на рефера Цанко Миндалов, не свирил две 100-процентови дузпи за нас през втората част.
Мачът в Бистрица ще се играе в неделя, на 25 март, от 15 ч.

13. Костинброд 21:25 28
14. Миньор /БД/ 25:41 23
15. Витоша /ДД/ 21:41 19
16. Левски /ЕП/ 18:42 15
17. Септември 16:41 15
18. Стр. слава 20:48 14
19. Хебър (Пз) 14:88 -3