Какъв малшанс – Красимир Анев остана на 4 секунди от бронз на Европейското!

Биатлонистът Красимир Анев направи поредно изключително силно представяне от началото на 2018 г. и завърши на призовото 4-о място в днешната първа надпревара от европейското първенство в Риднаун, Италия – индивидуалния старт на 20 км. Спортист № 1 на Самоков за 2017 г. добави две минути към времето си след като сбърка по един изстрел в двете си стрелби от положение прав. Краси се представи на високо ниво и в бягането, като остана на точно 1 мин. от първото място и на минималните, но и много болезнени, 4 секунди зад третия – Филип Хорн от Германия, допуснал само една грешка на рубежа. Новият европейски шампион се казва Феликс Лайтнер от Австрия, а негов подгласник стана чехът Томаш Крупчик – и двамата с 19 от 20 повалени мишени.
Отлично се изявиха още двама родни национали. Антон Синапов и Димитър Герджиков се класираха на 10-о и 11-о място с по един сбъркан изстрел. Също един зад друг – на 28-а и 29-а позиция, завършиха сгрешилият веднъж на стрелбището Михаил Клечеров и допусналият пет неточности в стрелбата Владимир Илиев. Шестият български участник в надпреварата – Димитър Парталов, завърши точно в средата на таблицата – на 55-о място от 110 състезатели, с една пропусната мишена.