Краси Анев стартира новия сезон с 14-о място в Шушьоен, Норвегия

Биатлонист № 1 на България Красимир Анев завърши на 14-о място в спринта на 10 км за Купата на Международния съюз по биатлон в норвежкия зимен център Шушьоен по-рано днес. 30-годишният самоковец за пореден път демонстрира класата си на рубежа, където повали всичките 10 мишени. Анев обаче не издържа на темпото на състезателите в топ 10 и остана на малко над минута от златото. Шампион на родна земя с една грешка в стрелбата и време 23:00.01 мин. стана Тарей Бьо, следван от сънародника си Фредрик Гйесбак /+23.7 сек./ и Едуард Латипов /+31.2 сек./ от Русия.
Следващата седмица в Йостерзунд, Швеция, започват и стартовете за Световната купа. В първия кръг любителите на биатлона ще имат възможност да проследят общо 8 състезания при мъжете и жените – смесена щафета и единична смесена щафета, както и индивидуални стартове, спринт и преследване при спортистите от двата пола.