Мария Димова за 31-и път шампионка, синът й Атанас също със злато

Мария Димова

Шампионка на България по сноуборд при жените за 31-и път стана самоковката Мария Димова от клуб „Ледени ангели”. Тя спечели гигантския и специалния слалом на състоялото се на 9 февруари в Чепеларе открито държавно първенство.
Надпреварата бе валидна и за ФИС. Участваха над 70 състезатели от Гърция, Турция, Словакия и България.
В гигантския слалом след Мария се нареди също представителка на самоковския клуб – Теодора Пенчева. Техният съотборник Иван Ранчев пък стана вицешампион при мъжете. В специалния слалом Мария и Теодора отново бяха начело, а при мъжете Иван Ранчев този път заслужи златото.
Димова за 31-и път стана шампионка на България. Досега тя бе триумфирала по 11 пъти в гигантския и в специалния слалом и 9 пъти в паралелния слалом.
Два дни преди този успех 6-годишният син на Мария – Атанас, пък спечели първия си златен медал в ските. Това стана на откритото първенство в Осогово. Малкият потомствен спортист има вече и 4 медала /сред тях и златен/ по плуване от състезания в Пловдив. През зимата Наско тренира ски и сноуборд, а през лятото – футбол в „Ботев” /Пд/, плуване, бойни изкуства, мотокрос, тенис на корт, водни ски и други спортове. Треньор на малкия талант в ските е Александър Марков. Благодарение на този опитен наставник много самоковски деца постигнаха добри резултати в ските.